Поїздка з гуманітарною допомогою для мешканців сіл Гребениківка та Жигайлівка Сумської області

Коли ми закінчували одну зі своїх поїздок на Чернігівщині, до нас дійшла інформація, що на деокупованих територіях Сумщини має місце гуманітарна криза та люди потребують допомоги. Спочатку мова йшла про забезпечення приблизно 800 людей у 4-5 селах, але коли зв’язалися з контактною особою, то виявилося, що в кожному селі близько 800 мешканців.

Запитів такого обсягу наша БО ще не опрацьовувала, тому хочемо подякувати всім благодійникам, що роблять донати, без Вашої допомоги було б дуже скрутно. Не обійшлося і без підтримки наших друзів. Вдячні за допомогу ГО «Акварай», БФ «Добрі Справи», БФ «Магічна країна» та Батальйон ДФТГ Софіївський.

09 вересня ми вирушили до сіл Гребениківка та Жигайлівка. Коли вже були на місці та роздавали допомогу нас трохи дивувала реакція людей, вони були приголомшені тим, що допомогу роздавали всім.

Поспілкувавшись з людьми, послухавши їх історії, ми коротко хочемо Вам розповісти про ситуацію, яка, мабуть, має місце не тільки у цих двох селах. Друзі, це потребує розголосу!

Перших два тижні з моменту деокупації допомога надавалася всім мешканцям, а потім і по сьогоднішній день допомогу надають тільки ветеранам АТО та їх сім’ям, людям з інвалідністю та багатодітним сім’ям. В селах ці категорії населення складають приблизно 15-20%, решті мешканцям ніякої допомоги від держави немає. Ситуація могла б бути не такою критичною, але є проблема з тим, що в регіоні взагалі нема ніякої роботи, тобто банально людям немає де заробити грошей. Хоча держава і звільнила на період воєнного стану людей від сплати комунальних послуг, деякі люди не користуються електроенергією, бо бояться, що в них не буде коштів на оплату, адже за неї рано чи пізно доведеться заплатити. Вони користуються лампадками!

Дуже шкода, що нам не вдалося відвідати більше сіл. Дуже хотілося, але наш невеликий транспорт і так був забитий під зав’язку. Друзі, але ми не зупиняємось!

Разом до перемоги, адже хто як не ми, і ніхто окрім нас.

Інші проекти